Ahşap ve Laminat Parke Kullanımının Faydaları

Farklı zemin döşeme seçeneklerinin mevcut olduğu günümüzde, parke döşeme pahalı bir seçenek gibi görünebilir. Ancak parke döşeme az bakım gerektirir, güvenlidir ve temiz bir alana sahip olmak isteyenler için en iyi seçimdir. Beylikdüzü parke fiyatları ve kaliteli parke seçenekleriyle uzmanlığını kanıtlayan firmamız, sunduğu kaliteli hizmetin her zaman arkasındadır. Sizler de evinize veya işyerinize parke döşemesi yaptırmak konusunda kararsızsanız, ahşap ve laminat parke kullanımının evinize ve size sağlayacağı kullanım faydalarını aşağıda bulabilirsiniz.

Çocuk odasında parke döşeme

Bebek ve çocuk odalarının zemin kaplamasında parke kullanımı önerilmektedir. Halı döşemelerin aksine, parkeler daha temiz bir ortam sunar ve alerji yapacak unsurlar barındırmaz. Çocuk odasında parke kullanımı son derece güvenlidir. Ahşap ya da laminat parkelerin sağlamış olduğu en büyük avantajlardan biri; parke döşemesinin diğer zemin döşemelerine göre daha hijyenik bir seçenek olmasıdır. Ahşap ve laminat parke üzerinde biriken toz, mikrop ve kirler kolayca temizlenir. Özellikle alerjisi olan çocuklar için son derece sağlıklı ve güvenli bir yaşam ortamı oluşturulmasına olanak sağlar. Parke zeminlerde toz ve kirin gizlenmesi imkansızdır.

Salon ve koridorlarda parke döşeme

Parke zeminler, diğer seçeneklere göre daha pahalı olsalar da, daha az bakım gerektirirler. Parke zeminlerin yüzeyi genellikle koruyucu bir tabaka ile kaplı olduğundan, diğer döşeme türlerine göre leke, darbe ve suya daha fazla dayanıklıdır.

Parke zeminlerin faydalarından biri de onarılabilir olmasıdır. Özellikle üzerinden çok sık geçilen salon ve koridor gibi alanlardaki parke zeminlerde meydana gelen çizikler ve diğer hasarlar basit bir zımpara ve cilalama ile onarılabilir ve hasar gören parkeleriniz yine ilk günkü görünümüne geri dönebilir.

Mutfakta parke döşeme

Parkeler, bir eve güzelliğini ve değerini geri getiren dekorasyon parçasıdır. Halı döşemeleri 10 ila 15 yıl ömre sahipken, parke döşemeler bir ömür boyu kullanılabilir. Özellikle mutfak ve banyo alanlarında parkelerin suyla maruz kalması daha sık karşılaşılan bir durum olduğundan, suya dayanıklı parkelerden yana tercihinizi yapabilirsiniz. Suya dayanıklı parkeler, mutfak ve banyolarda karşılaşılabilecek bazı kazalar sonrası zeminin hiç hasar görmemesini sağlar ve bu döşemeler suya maruz kalınca kabarma yapmaz.

Parke zeminlerin sunmuş olduğu en büyük fayda, ortama güzel ve aydınlık bir görünüm katmasıdır. Parke zeminlerin modası geçmez ve her dekorasyona uyum sağlar. Çok fazla desen, renk tonu ve malzeme seçeneği vardır. Kullanılan ağaç türüne göre parkelerin kalitesi değişir. Parke zeminler de bir evin değerini artırır. Bir ev satın alındığında, birçok yeni ev sahibi halı döşemesi varsa mutlaka ilk yapacağı şey bu halı döşemesini zeminden kaldırmak olacaktır. Oysa ahşap veya laminat parke döşemeli bir ev satın aldığınızda, güzel bir temizlik sonrasında aklınızda hiçbir hijyen sorusu takılı kalmaz. Parke zeminlerle sizler de evinize zengin bir görünüm kazandırabilirsiniz.