Bahçelievler Parke Renkleri

Bahçelievler Parke

Serimizde modern dekorasyonun vazgeçilmez gri tonlarından klasik zemin döşemesinin temeli olan kiraz tonlarına kadar geniş bir seçeneği sizlere sunuyoruz. Ahşap parke modellerimizde ceviz, kayın, meşe ve soft çeri gibi kahverenginin sıcak yanını yansıtan renk tonlarını sizlerle buluşturuyoruz. Modern, country, retro ve spor dekorasyon stilleri ile uyumu yakalayan rustik meşe, asos, kar meşe, gri, siyah beyaz kayın, açık ladin gibi renk serilerini ise ahşap ve laminat parke seçeneklerimizde sunuyoruz.

Parke renk serileri

Arasında ihtişamı bir adım öne taşıyan ve klasik stilde banyo, mutfak dekorasyonunda tercih edilen koyu ceviz tonlarını ise ahşap, derz detaylı, laminant parke seçeneklerimizde kullanarak, sudan etkilenmeyen modelleri sizlerle buluşturuyoruz.

Parke rengi seçerken nelere dikkat etmeli?

Renk Seçimi
Odanızın rengi ile seçeceğiniz parke rengi, birbirini tamamlamalıdır. Evinizde bulunan mobilyaların rengini kapatmayan, daha çok ortaya çıkaran renkler tercih edilmelidir. Koyu renk mobilyalarınız varsa açık renkler tercih etmelisiniz. Mobilyalarınız açık renk ise koyu renk parkeler tercih etmelisiniz.

Hangi renk parke daha kullanışlı?

Geçmişte en kullanışlı parke rengi olarak ahşap tonları tercih edilirken günümüzde en çok tercih edilen ahşap rengi ise açık renk parke renkleri arasında yer alan beyaz tonlarıdır.

Parkede açık renk mi koyu renk mi?

Elbette pek çok parke renk seçeneği mevcut, ama parkeleri en başta açık renk ve koyu renk olarak ayırabiliriz. Açık renkli parke seçeneklerinin süper gücünü, alanı daha geniş ve ferah göstermek olarak belirtebiliriz. Koyu renk parkeler ise alanı daha küçük gösterebilir.

Bahçelievler Parke
Açık Renk Parke Kullanışlı mı ?

Açık renk parkenin en büyük avantajı temiz ve ferah bir ortam hazırlar. İkincisi ise farklı ev tasarımlarının vazgeçilmez hamlesidir. Farklı oda dekoru yapmak istiyorsanız muhakkak açık renkli parke seçerek hamle yapın. Bu parkelerin diğer bir avantajı da koyu renkli parkelere göre daha az toz belli ederler.
Kapı ve parke renk uyumu nasıl olmalı?
Kapı ve parke rengi için oda içerisinde yer alan birincil renk olarak kabul edilen renk sayısı üçten fazla olmamalıdır. Örneğin, duvar boyası rengi için leylak tonlarında bir renk tercih edildiyse zemin için gri parke rengi tercih edildiyse geriye son bir renk tercih etme hakkınız kalıyor.

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir