Büyükçekmece Sistre Cila | Parke Cila | Sistre Cila Fiyatları

Büyükçekmece Sistre Cila

Parke bakım işleminin genel ismi olan Büyükçekmece sistre cila, yıpranmış veya çizilmiş yüzeylerin temizlenmesini sağlayan bir yöntem olarak tabir edilir. Deformasyona uğrayan parkeler, bu yöntem sayesinde ilk günkü parlaklığına geri dönmektedir. Zımpara makinesi yardımı ile uygulanmakta ve günümüz teknolojisinde üretilmiş olan vakum pompaları ile yüzeylerde bulunan hataların ayıklanmasını sağlamaktadır. Büyükçekmece Sistre cila yöntemi, ahşap malzemelerden üretilmiş olan tüm yüzey döşemelerinde kullanılabilmektedir. Örneğin masif parke, lamine parke, merdiven ve rabıta gibi kaplamalar pratik bir şekilde bakımlardan geçirilmektedir. Firmamızın alanında uzman olan ekipleri, cilama işlemlerini parke modellerine özel olarak gerçekleştirmektedir. Uygulama öncesinde zeminin sertliği, kalınlık derecesi ve hassasiyeti araştırılmaktadır. Bu sayede de bakım işlemlerinin sorunsuz bir şekilde tamamlanması sağlanmaktadır.

Büyükçekmece Sistre Cila Yöntemini Avantajları

* Büyükçekmece Sistre cila yöntemi, zeminlerin ilk günkü estetikliğine geri dönmesini sağlamaktadır.
* Zeminde bulunan tüm boşluklar ağacın kendi tozu ile doldurulmaktadır. İşlem sonrasında göze çarpan belirgin izler kalmamaktadır.
* Uygulamadan sonra maksimum 4 saat içerisinde kuruyarak, kullanıma hazır bir hale gelmektedir.
* Kafe, restoran, hastane ve benzeri tüm alanlarda kullanılmaktadır. Ayrıca sağlığı tehdit eden kimyasal bir maddeyi de içerisinde bulundurmamaktadır.
* Büyükçekmece Sistre cila yöntemi sayesinde ahşapların rengi değiştirilebilmektedir.
* Maliyet açısından da oldukça ekonomik bir yöntemdir.

Uygulama Metotları

Yüzde yüz kokusuz olan Büyükçekmece Sistre cila yöntemi, farklı şekillerde uygulanmaktadır. Bu farklılık zeminin fiziksel özelliklerinden kaynaklanmaktadır. Parke cilası standart olarak 1 kat astar, 2 kat cila ve ciladan sonra 1 kat daha astar sürülerek yapılmaktadır. Ancak ağacın cinsine göre kullanılan madde miktarı değişkenlik göstermektedir. Dikkat edilmesi gereken nokta ise, cilaların ağzı kapalı bir şekilde tedarik edilmelidir. Yani bakımı üstlenen firma bu konuda hassasiyet göstermelidir.

Cila Çeşitleri

Su bazlı cila

Solvent bazlı cila

Sentetik cila

Wax oil

Selülozik cihaz

Parke bakım uygulamalarında en çok tercih edilen ürün modeli ise su bazlı karışıma sahip olan cilalardır. Bunun nedeni ise, hem kısa bir süre içerisinde kurumakta, hem de içerisinde hiç kimyasal madde bulunmamaktadır. Ayrıca bakım işlemlerinin tamamlanmasından sonra yüzeyler kartonlar yardımı ile kapatılmalıdır. Büyükçekmece sistre cila noktasında detaylı bilgi sahibi olmak için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.