Evinizde Yer Döşemeleri İçin Siz Hangisini Tercih Ederdiniz ?

Parke Döşemelerinizde Hangi Model ve Renk Tercihini yapardınız?

Özellikle sert malzemeler ile üretilmiş olan yer kaplamaları, dayanıklı olduğu ve diğer yer kaplama malzemelerine göre daha estetik bir görünüme sahip olduğu için insanlar tarafından oldukça beğenilen modeller arasında yer alır. Üzerinde bulundurduğu doku ve sahip olduğunu dış görüntü farkları ile birbirinden ayrılır. Sert zemin malzemeleri arasında en çok tercih edilen ve geniş kitleler tarafından oldukça beğenilen malzeme, parkeler oluyor.

Yeni taşınılan bir evde en çok dikkat çeken nokta yer kaplamaları olur. Bu yüzden evin içinde bulunan parkelerin oldukça düzgün bir işçilik ile yapılmış olması oldukça önemli bir noktadır. Düz bir zemine yapılan parkeler uzun ömürlü olacağı için, bir süre sonra durduk yere değiştirmek zorunda kalmayacaksınız. Parkeleri zemine yerleştirmek istediğiniz zaman bu işte tecrübe sahibi olan kişilerden yardım almanız sizin için oldukça uygun bir seçim olacaktır. İçinde tecrübeli olmayan kişiler tarafından yapılmış olan zemin kaplamaları, kısa süre içinde yapısal olarak bozulmaya ve kullanılmaz hale gelmeye başlar.

Evlerde sıkça tercih edilen laminat parkeleri çok çeşitli renklerde bulmak mümkün. Bundan yaklaşık olarak 5-10 sene önce herkes tarafından kahverengi parke tercih edilse de günümüzde açık renkli parkeler de tercih edilmeye başladı. Eviniz için parke rengi konusunda kararsız kaldıysanız, evdeki halı, perde ve koltuk takımı renklerine bakmak size fikir verecektir.

Parke , Laminant Parke Seçenekleri

Açık renk ve desenlere sahip olan parke türleri özellikle dar odalarda kullanmak için oldukça uygun bir seçenektir. Açık renk tonlarına sahip olan parkeler bulunduğu odayı olduğundan çok daha geniş gösterir böylece iç karartan o görüntü ortadan kalkmış olur. Eğer sizin de parke uygulamak istediğiniz alan dar ve kalabalık bir görünüme sahipse, açık renkteki parkeleri kullanmanız sizin için çok daha uygun olacaktır. Fakat tabi açık renkli parkelerin de bazı olumsuz tarafları vardır.

Bunlardan en çok bilinen ve özellikle kadınlar için gerçekten büyük problem olan temizlik problemidir. Açıl renk tonlarına sahip olan parkeler, lekeleri çok daha çabuk belli eder ve düzenli olarak temizlik ister. Bu yüzden açık renkli parkeleri iş yerlerinde kullanmak pek mantıklı bir seçim olmayabilir. Eğer kendinize hergün temizleme konusunda güveniyorsanız açıl renkli parkeleri kullanabilirsiniz.

Renk seçiminin yanında alıcıların aklını en çok karıştıran seçeneklerden bir tanesi de su geçirme konusudur. Normal parkeler su ile karşılaştığı zaman kabarır ve yapısı ciddi anlamda bozulur. Son zamanlarda gelişen teknoloji sayesinde sudan etkilenmeyen parkeler de günlük hayatta yer almaya başladı. Şu geçirmez parkeler, normal parkelere göre maliyet olarak biraz daha pahalı oluyor. Eğer bütçe konusunda bir sıkıntınız yoksa, size kesinlikle sudan etkilenmeyen parke kullanmanızı tavsiye ederiz. Bahsettiğimiz parkeler arasından size en uygun olanı seçmek tamamen size kalıyor.