Laminat Parke – Beylikdüzü Parke Ustası – Sistre Cila – Karaman Parke

Laminat Parke

Ofislerde, yaşam alanlarında veya zeminin bulunduğu her ortamda kullanılan laminat parke modelleri, aynı zamanda en popüler olan döşeme malzemelerinden biridir. Ana maddesi, ağaç ve ahşap benzeri ürünlerden oluşmaktadır. Dünya genelinde ilk kez 1980 yılında kullanılmaya başlanmıştır. Ayrıca gelişen teknolojisi sayesinde de daha modern bir şekilde üretilmekle birlikte, her yaşam tarzına da uygundur. Laminat parke, çeşitli türlerinden tasarlandığı için çok farklı özelliklere sahiptir. 3 katmandan oluşan zemin döşemeleri, su geçirmemekle beraber nem oluşumunu da engellemektedir. Kalın, orta ve hafif katmanların tamamı kompozit tabanlara sahiptir. Ayrıca en üst katmanı ise, üretim uygulamalarına bağlı olarak dekoratif şekiller ile süslenebilmektedir. Yüzey kaplaması ise sert ve dayanıklıdır. Özel yapay reçine ile işlem görmekte ve kullanım olarak uzun ömürlü olması sağlanmaktadır.

Laminat Parke Özellikleri

İçerisinde hiçbir kimyasal maddeyi bulundurmayan laminat parke modelleri, aynı zamanda kolay temizlenmektedir. Su veya diğer sıvı maddelere karşı da oldukça dayanıklıdır. Ürünler, pek çok zemin türüne uygulanabilmekte ve uzun vadede sorunsuz bir şekilde kullanılmaktadır. Çam ve meşe gibi ağaç türlerinden üretilen laminat parke modelleri estetik açıdan da oldukça şık tasarımlara sahiptir. Hemen hemen tüm mikro organizmalara karşı kendini koruyabilmektedir. Kayganlık seviyesi de düşük ve çevresel etkenlere karşı da dayanıklıdır. Ayrıca içerisinde tiner gibi yanışı maddeleri bulundurmayan her türlü temizlik malzemesi ile işlem görmektedir. Bu sayede montaj uygulamalarından sonra farklı bir bakım maliyeti gerektirmemektedir.

Montaj İşlemleri

Özellikle de dişi ve erkek olarak üretilen laminat parke modelleri, birbirine geçirilen kanal boşlularına sahiptir. Montaj işlemleri kısa bir süre içerisinde tamamlanabilmekte ve ilerleyen dönemlerde herhangi bir kalkma veya oynama sorunu çıkarmamaktadır. Altında bulunan hava basıncının çok düşük olması ve parke ile zemin arasında boşluk bulunmaması, hareket etme riskini yüzde sıfıra indirmektedir. Bu sayede de üzerine ne kadar tonaj binerse binsin, esneme yapmamaktadır. Laminat parke üzerinde bulunan kanallar, çekiç ve benzeri aletler ile birbirine geçirilmektedir. Bu esnada iki kanal arasında boşluk kalmaması için de darbeler sert bir şekilde vurulmaktadır. Montaj işlemleri tamamlandıktan sonra parkeler kullanıma hazırdır. Ancak sağlıklı bir şekilde uygulanabilmesi için zeminin temiz ve pürüzsüz olması oldukça önemlidir.

Laminat Parke Yüzeyleri

Çizgi, ağaç kökü ve benzeri görselleri üzerinde barındıran laminat parke modelleri, özel makineler de işlem görmektedir. Parlak bir görünüme sahip olmasının başlıca sebebi ise imalat sırasında cilalanması ve çeşitli koruyucular ile boyanmasıdır. Bu sayede anti bakterilere karşı dayanıklı olması da sağlanmaktadır. Laminat parke yüzeyleri, krem, siyah ve beyaz gibi renk tonlarına sahiptir. Ağacın türüne göre de farklı tonlarda üretilmektedir. Yüzey kayganlığının azaltılması için de, yine özel ilaçlar kullanılmaktadır. Sizde hemen firmamız ile iletişime geçebilir ve konu hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.