Beylikdüzü Parke Döşeme

Beylikdüzü Parke Döşeme
Hizmetimiz kapsamında geniş yelpazede sunduğumuz parke modellerimiz arasından tercih gerçekleştirebilirsiniz. Ahşap, lamine, derzli, masif, çamsan, agt, parkelam seçeneklerimiz arasından dekorasyonunuza en uygun olan parkeyi tercih ederek, kaliteli parke döşeme adımlarımızdan yararlanabilirsiniz.
Modern detayların hakim olduğu ev ve ofisleriniz için gri, taş, natural meşe, beyaz kayın, ladin gibi açık renk seçeneklerinin yer aldığı, gerçek ağaç doku ve desenlerine yer verilen lamine parkelerimizi tercih ederek, zeminde trend görünümü elde edebilirsiniz. Parke döşeme hizmeti ardından Vintage ve klasik zemin görünümüne ulaşmak için çizilmelere dayanıklı, ahşap veya derzli parke modellerimizin farklı renk serileri arasından tercih yapabilirsiniz. Bizler her bir modelde konforlu temizlik, uzun ömürlü kullanım, konforlu montaj avantajlarını sizlere sunuyoruz.

Lamine Parke Montajı ve Dikkat Edilmesi Gerekenler

Döşeme işlemine silte serdikten sonra duvar kenarından dişi zıvana duvara bakacak şekilde başlanmalıdır. Duvarla malzeme arasına koruyucu kama kullanılmalıdır. Döşenecek parçanın dişi zıvana kısmının iç kısımlarına tutkal sürülmelidir. Bir önceki parçanın erkek zıvanasıyla birleştirildikten sonra ahşap bir takozla aşırı kuvvet kullanmadan sıkıştırma yapılmalıdır. Yüzeye taşan tutkal temiz bir bezle silinmelidir. Bir sonraki sıra önceki sıradan artan parçayla başlamalı ve birbirini takip eden sıraların birleşme çizgileri en az 50 cm kaydırılmalıdır. Plakalar manivela ile iyice sıkıştırılmalıdır. Kamalar yerinden alınmalı ve duvarla döşeme arasındaki boşluk süpürgelik döşenerek kapatılmalıdır.
Beylikdüzü Parke Döşeme
Uygulama öncesinde
Parkenizi döşetmeyi düşündüğünüz tarihten en az 2 hafta önce döşenecek mekana koyunuz. Eğer parkeniz naylon ile ambalajlanmış ise mutlak surette ambalajından çıkartınız. Parke döşeme yapılacak zemin düzgünlüğünü kontrol ediniz. Parke döşenecek zeminin kuruluğunu kontrol ettiriniz. Zemin istenen kuruluk nispetine ulaşmadan parkenizi döşetmeyiniz.
Uygulama sırasında
Parke uygulanacak ortam ısının 15 C ‘den az olmaması tercih edilir. Parkenizi solvent veya poliüretan esaslı tutkal ile zemine yapıştırın. Su esaslı tutkal kullanmayınız. Döşeme işlemi bittikten sonra en az 2 hafta beklemeden sistre ve cila işlemini yaptırmayınız. Bu bekleme süresinde parke yüzeyini korumak için kesinlikle naylon örtü kullanmayınız. Kullanılacak olan parkenin nem oranı 8-12 arasında olmalıdır. Tüm su tesisatı gözden geçirilmeli, herhangi bir nedenden dolayı meydana gelen su sızıntıları mutlak surette giderilmelidir. Ahşabın en büyük düşmanı nem ve doğrudan su temasıdır. Seçilen zemin tipi her ne olursa olsun mutlak surette zeminin seviyesi her noktada aynı olmalıdır. Parke döşenecek ortamın ısısının 15 C civarında olması, tutkalın daha kolay ve kısa sürede donması için tercih nedenidir. Boya son katı dışında herhangi bir tamirat, alçı, sıva vb. gibi inşaat ve dekorasyon işlerinin kalmaması sağlanmalıdır. Parke döşenecek mekanın tüm doğramaları ve pencere camları takılı olmalıdır.