Laminat parke ve Masif parke – Beylikduzu Parke

Laminat parke ve Masif parke – Beylikduzu Parke

Parke, özellikle son zamanlarda hemen hemen evlerin hepsinde yer alan ve zemin maddesi olarak en çok tercih edilen ürünler arasında yer alıyor. Parkeler, doğal malzemelerden üretildikleri için sağlık bakımından da oldukça faydalı ürünler. Aynı zamanda bir orman ürünü olan parke, ekonomik bakımdan ele alındığı zaman düşük maliyetler ile üretildiği için tercih ediliyor. Günümüz şartlarında evlerde kullanılan birkaç farklı parke çeşidi vardır. Bunlardan bir kaç tanesine değinecek olursak..

1-) Laminat Parke : Bu parke türleri, gündelik hayatta bir çok alanda karşımıza çıkıyor. Özellikle de evlerde laminat parke görmek herkes için alışılmış bir durum haline gelmiştir. Laminat parke yapılırken, matbaaların araç gereçlerinden de yardım alınarak gerekli olan boyama ve reçine emdirme işlemleri yapılır. Sonrasında ortaya çıkan kaplama ise laminat parke olarak kullanılır.

Laminat parkelerde insanlar tarafından karşılaşılan en büyük problemlerden bir tanesi, su ile temas eden parkelerin yapısının bozulması ve bir daha kullanılmayacak hale gelmesidir. Laminat parkeler ilk çıktığı zamanlarda bu durum oldukça büyük bir sorun gibi görünse de, Günümüz şartlarında üretilen su geçirmez parkeler sayesinde artık böyle bir sorun karşımıza çıkmıyor. İnsanlar bu yüzden evlerinde, özellikle de mutfak banyo gibi su ile ilgili olan bölümlerde su geçirmez laminat parke kullanmaya oldukça özen gösteriyor.

Parkeleri birbirine yapıştırma işlemleri sırasında yüksek ısı ve basınç gibi faktörlerden yardım alınır. Bir kalıp halinde ortaya çıkan bu parkeler, gerekli kesici aletlerden yardım alınarak istenilen boyutlarda kesilir ve verilen siparişlere göre evlere sevk edilir. Aynı zamanda laminant parkenin eve uygulanma süreci oldukça hızlı gerçekleştiği için tercih edilen parke türleri arasında yer alıyor.

Laminat parke ve Masif parke – Beylikduzu Parke

2-) Masif Parke : Uzun zaman önceden beri kullanılan ve günümüzde de hala kullanımına şahit olduğumuz bir parke türü olan Masif parke, uygun şartlar altında sağlıklı bir şekilde kurutulmuş onun ahşabın 16 milimetreye kadar bir kalınlıkta kesilmesi ile ortaya çıkmış olur. Bu parkeler diğerlerine göre oldukça dayanıklı yapıya sahiptir. dayanıklı olmalarının altında yatan temel sebep ise sahip olduğu ahşabın kalitesinden kaynaklanıyor. Bu parkeler yapılırken meşe, gül ve gürgen gibi oldukça sağlam ağaçların odunları kullanılıyor.

Masif parkeler, uygulanacağı zaman işçi gücüne ihtiyaç duyar. Diğer parke türlerine bakıldığı zaman, masif parkeler fiyat olarak daha pahalı satışa sunuluyor. Masif parkeler uygulandığı bölgede çok uzun süre boyunca ilk günkü kadar sağlam kalmayı başarır. Ülkemizin en önemli yerlerinden olan Dolmabahçe Sarayı gibi önemli alanlarda bu parkeler tercih ediliyor

Bahsetmiş olduğumuz iki parke türünü okuyup hangisini kullanmaya karar verdikten sonra yapmanız gereken şey oldukça basit. Beylikdüzü parke, sizin için tercih ettiğiniz parkeleri uygun fiyatlı ve kaliteyi bir şekilde size ulaştırıyor.