Parke Seçimi Yaparken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Parke Seçimi Yaparken Nelere Dikkat Etmeliyiz ?

Parke seçimi yaparken, dikkate almanız gereken birden fazla nokta vardır. Zemin döşemesini parkeden yana tercih edenler, parke satın almaya gitmeden önce detaylı bir araştırma yapabilirler. Böylelikle parke satın almaya gittiğinizde, daha detaylı bir inceleme yapabilir ve en doğru kararı verebilirsiniz. Her ortama ve her ihtiyaca yönelik parke modelleri, laminat parke Beylikdüzü tarafından beğeniye sunulmaktadır. Sizler de eviniz için yeni bir zemin döşemesi seçiminde çeşitli renk, desen, malzeme ve fiyat alternatifine sahip parke modelleri arasından ihtiyacınıza yönelik bir karar verebilirsiniz.

Parke Seçimi Yaparken Nelere Dikkat Etmeliyiz ?

Ev veya iş yeri zemin kaplaması için parke seçimi yapmak bazen çok stresli olabilmektedir. Bu yazımızda parke seçiminde kararsız kalanlar için rehberlik yapacağız.Parke seçmenin püf noktaları adlı yazımızdan inceleyebilirsiniz.

Yaşam alanlarınızın kimliğini belirleyen en önemli öğelerden biri olan parke, ev dekorasyonunda karakteristik bir farklılaşmanın ilk adımlarından. Rengi, dokusu, genişliği başta olmak üzere; parke işlemini yaptırmadan önce dikkat edilmesi gereken birçok detay mevcut. Bu anlamda, hangi alanda, ne kadar süreyle (bir sonraki değişim zamanını öngörmek doğru seçim için önemli) ve ne tür bir parke kullanacağınızı belirlemeniz gerekir. Peki doğru parke modeli seçerken nelere dikkat edilmeli? Cevabınız detaylı olarak yazımızda sizi bekliyor.

Parke Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Çok fazla çeşit, uzun süren kararsızlıklara dönüşebilir. Bunun önüne geçmek için, parke seçerken dikkat etmeniz gereken kimi püf noktaları bir araya getirdik. O halde başlayalım:

– Renk ve model seçimi için ana kriteriniz dayanıklılık olmalı. Kimi modeller size renk ya da doku anlamında çok daha çekici gelebilir ancak çabuk kirleniyorsa ya da kolay çizilebilecek bir yapıdaysa, sizin için iyi bir seçim olmayabilirler.

– Özellikle renk seçiminiz için mutlaka mobilyalarınızı düşünerek hareket edin. Seçtiğiniz mobilya ya da aksesuarlara kontrast oluşturacak parkeler, hem mekanı daha etkin gösterir hem de mobilyalarınızın daha şık görünmesini sağlar. Tıpkı mobilyalar gibi, duvar rengi ya da duvar kaplamalarınızı önceden belirlemek, size parke seçiminizde büyük rahatlık sağlayacaktır.

– Parkenin görünümünü daha şık hale getirmek için, zevkinize göre parkeler ile yakın tonlarda ya da tamamen zıt renklerde yüksekliği fazla süpürgelikler seçebilirsiniz. Genel mekan görünümünüze bu şekilde farklı bir hava katabilirsiniz.