Parke seçmenin püf noktaları

1. İnceleyin

Parke Seçmenin Püf Noktaları
Önünüzdeki tüm alternatif parke modellerini inceleyin. Böylelikle ev dekorasyonunuza en çok hangi ton ve desende parkenin yakışacağına daha kolay karar verebilirsiniz. Ardından seçenekleri daraltın. Bütçeniz dahilinde evinize en çok hitap edecek parke renkleri ve parke modelleri arasından kararınızı verin.

3. İhtiyaç
Her oda için farklı kalitede parke döşemesinde karar kılabilirsiniz. Hatta banyo ve mutfağınız için suya dayanıklı ve en kaliteli malzemelerden üretilen parkeler arasından seçim yapmanızda fayda vardır.
4. Malzeme
Ahşap ve laminat parke modelleri arasında kararsızlık yaşıyorsanız, bu iki seçenek arasında fiyat ve kalite kıyaslaması yaparak karar verebilirsiniz. Klasik meşe ağacından üretilen ahşap parkeler yerine; daha sıra dışı bir şeyler arayanlar, karaağaç ve ceviz ağacı ham maddesi olan ahşap parke modellerini de inceleyebilirler.
5. Renk
Doğal renklerde mobilyalar ve ev aksesuarları ile parke renginde uyum yakalamak daha kolaydır. Doğal ahşap görünümlü parkeler, birçok ev dekorasyonu seçeneğiyle uyum sağlamaktadır. Parke rengine karar verirken, duvar boyanızın rengini de göz önünde bulundurmanızı öneriyoruz.
6. Boyut
Dar veya geniş ahşap parke plakaları arasında kararsızlık yaşayabilirsiniz. Klasik parke modelleri kolay bir seçenek olacaktır.
7. Pratiklik
Mutfak girişi veya hol gibi sürekli trafiğin olduğu alanlarda daha sert ve kaliteli malzemeye sahip parkeler seçmenizde fayda vardır.

Daha dayanıklı ve kaliteli parkeler seçerek, bu parkeleri bir ömür kullanabilirsiniz. Tabi, aylık ve yıllık rutin bakımlarınızı yaptırmayı atlamamalısınız. Parkelerinizi temiz tuttuğunuz ve bakım yaptığınız sürece, ilk günkü görünümünü yıllar boyunca koruyacaklardır. Parke seçiminde kolay temizlenebilir yüzeyler daha pratik seçenekler arasındadır.