Parke cilalama işlemi nasıl yapılır?

Parke Cilalama işlemi nasıl yapılır?

Bildiğiniz gibi özellikle de son zamanlarda günlük hayatımızda evlerde sıklıkla kullanmış olduğunuz parkeler, zaman geçtikçe parlaklığını kaydederek daha solgun bir görünüme kavuşur. Böyle durumları yaşamamak için parkelerin cilalanması gerekiyor. Parkelerin solma süresini kısaltmak tamamen sizin elinizde. Temizlik yaparken kullandığımız temizlik malzemelerinin kalitesi bu süreyi etkileyecektir. Üzerinde küçük çizikler oluşmuş parkelerde zımparalama ve cilalama işlemlerini yaptırmak istiyorsanız, bu hizmeti profesyonel bir şekilde veren kişilerden yardım almanızı tavsiye ediyoruz. Çünkü cilalama işlemi ciddi anlamda işçilik isteyen bir durumdur.

Zemin malzemesi olarak çeşitli ürünleri kullanılsa da özellikle evlerde, en çok odaya yakışan zemin malzemesi türü parkelerdir. Fakat şunu unutmayın ki ahşap doğal bir malzeme olduğu için diğer zemin malzemelerine göre daha çok bakım isteyecektir. Ama evinizdeki parkelere düzenli aralıklarla sistre cila yaptığınız takdirde bakım konusunda herhangi bir sorun ortaya çıkmaz.

Özellikle evlerde bulunan parkeleri temizleyeceğiniz zaman sert yüzeyler için üretilmiş olan temizlik malzemelerini tercih etmemelisiniz. Ayrıca su geçirmez parke sahip değilseniz, parkeleri su ile temizlemek onlara zarar verecektir. Böyle bir durumun yaşanmaması için için su geçirmez parkeleri satın alabilir ve uygulayabilirsiniz. Cilalama işlemine başlamadan önce parkelerinin üzerinin tamamen temizlenmiş olduğundan emin olmanız gerekiyor. Parkeler üzerinde çıkmayacak lekeler varsa bunları fırça yardımı ile temizleyebilirsiniz.

Parkelerin üzerini güzelce temizleyip pürüzsüz bir duruma getirdikten sonra artık sıra cilalama işlemine geldi. Parkelerinizi cilalamak için kullanabileceğiniz iki farklı yöntem vardır. Bunlardan bir tanesi macun cilalar, diğeri ise sıvı cilalar olarak bilinir. Macun cilalar, diğer türlere göre çok daha uzun ömürlü olacaktır. Ayrıca bu cila türünün çıkması çok daha zordur.

Parkelerin üzerine cilalama uygulamak oldukça zor bir iştir. Özellikle de macun cilaları tercih ediyorsanız bunları uygulamak çok daha uzun zaman alabilir. Parke zemin üzerine cilayı düzgün bir şekilde uyguladıktan sonra 2-3 gün kadar üzerine basmayın ve kurumasını bekleyin. Bu süreç boyunca parkelerin bulunduğu odayı sık sık havalandırmanız gerekiyor.

Parke Cilalama

Parke cilalama işlemi tamamen sizin tercihinize göre yapılan bir işlem olacağı için siz de parkelerinizin durumuna bakarak buna karar verebilirsiniz. Özellikle evlerde bulunan laminat parkelerde cilalama işlemi sıklıkla tercih ediliyor. Peki evimizde bulunan parkeleri cilalamasının gerekli olup olmadığı konusunda tereddüt yaşıyorsanız ve bu durumda kimden yardım alacağınızı bilmiyorsanız, Beylikdüzü parke hizmetlerinde yararlanabilirsiniz. Bizi ziyaret etmek istiyorsanız internet sitemiz olan karamanparke.com adresini ziyaret ederek detaylı bilgi alabilirsiniz. uzman ekibimiz sizin sorularınızı cevaplamak için 7 gün 24 saat boyunca telefonun başında sizi bekliyor olacaktır. Bizden bilgi aldıktan sonra cilalama işlemlerine hızlı bir şekilde başlayabilir veya bu işlemlerden vazgeçebilirsiniz. bizden fikir aldıktan sonra karar tabii ki yine size kalacaktır.