Esenkent Laminat Parke

Esenkent Laminat Parke seçenekleri arasında bir çok çeşit marka ve model parkeye rastlamak mümkün. Karaman Parke olarak sizler için laminat marka ve modellerinin en beğenilen ve dayanıklı modellerini bir araya getirerek web sitemiz üzerinden sizler için sunduk. Öncelikle laminat parke ile bilmeniz gereken bir kaç detaydan bahsedelim;
Laminat parke, mevcut en dayanıklı ve gösterişli zemin yüzeylerinden biridir. Nispeten yeni bir buluş, kurulum kolaylığı, düşük bakım gereksinimleri ve uzun ömür nedeniyle popülerlik kazanmıştır. Bu malzeme aynı zamanda çok çeşitli doğal döşeme malzemelerini simüle etmek için sert ahşap plakalarlada desteklenmektedir.

Laminat parke almadan önce bilmeniz gerekenler.

Laminat parke, laminasyon olarak bilinen bir işlemde, ısı, basınç ve yapıştırıcı kullanılarak farklı malzeme katmanlarını bir araya getirerek yapılan bir sentetik zemin türüdür. Laminatlar genellikle çeşitli ahşap yüzeylerin yerini tutmak için üretilirken, aslında hiçbir ahşap malzeme içermezler. Daha ziyade, reçineler ve sunta parçacıklarından imal edilirler.
Üst Aşınma Katmanı: Bir laminat zeminin üst tabakası, aşınma tabakası, malzemenin üzerinde duran ve çiziklerden ve diğer hasarlardan koruyan görünmez bir yüzey olarak bilinir. Bu genellikle bir alüminyum oksit kimyasal işlemden geçerek yapılır.
Dekoratif Katman: Bu laminat parkeye gerçek görünümünü veren yüzeydir. Reçine içine gömülmüş malzemeler gibi bir kağıda bir görüntü veya desen basıldığında oluşturulur.Basılan görüntü neredeyse istenilen herşey olabilir, ancak tipik olarak laminat zeminler, ahşap parke, mantar, bambu, doğal taş, seramik ve hatta tuğla kaplamaların görünümünü simüle etmek için üretilir.

Sunta Çekirdeği: Bu, malzemenin kalbi olup gerçek yüzey kaplamasının derinliğini, yapısını ve stabilitesini sağlar.Genellikle ahşap yongalardan veya talaştan çok ince bir toz haline getirilir, daha sonra reçine ile kaplanır ve düz tabakalara preslenir.

Arka Katman: Bütün laminat parkelerin bir nem bariyeri arka tabakası olmaktadır. Bu, üst tabaka üzerindeki suya dayanıklı aşınma tabakası ile çalışır, bu da laminatın lif levhasını ve resim katmanlarını sandviç haline getirerek, çekirdek malzeme etrafında su geçirmez bir yalıtım oluşturmaktadır. Arka tabaka ayrıca kurulum için ek stabilite sağlar.

Altlık: Laminat parke, altlık üzerine monte edilmelidir. Bu çoğunlukla şilte veya köpük rulodur. Uygun bir altlık, bazı laminat zeminlerde yürürken ortaya çıkan içi boş gürültüyü de azaltabilir.

Laminat Parke Uygulamaları

Laminat parke dayanıklı, leke tutmaz ve küfe karşı dayanıklıdır, bu da trafiğin yoğun olduğu her yerde kullanılabilir. Ayrıca, imalat işlemi sırasında suya dayanıklı hale getirilebilir, bu da bazı laminatların mutfaklar, banyolar, çamaşırhaneler ve diğer su ağır ortamlar için uygun olmasını sağlar. Satın aldığınız laminat parkenin belirli özelliklerini öğrenmek için satıcınıza danışın.

Esenkent Laminat Parke

Laminat parke arayışlarınızdaki soru işaretlerini bir nebze giderebildiysek aşağıda vermiş olduğum linkten laminat parke modelleri ve çeşitlerini bulabilirsiniz. Size en uygun modeli seçtikten sonra yapmanız gereken bizimle iletişime geçmek, en kısa sürede fiyat ve montaj hakkındaki tüm detayları bildirmiş oluruz.