Parke Modelleri | Parke Neye Göre Seçilmelidir | Karaman Parke

Parke Modelleri

Yaşam alanlarında kullanılan ve zeminlerin şık görünmesini sağlayan parkeler, farklı modellere sahiptir. Özellikle de renk, kalite ve fiyat açısından farklılık göstermektedir. Her tür beton zemin üzerine kolay bir şekilde uygulanmakta ve uzun vadede sorunsuz bir şekilde kullanılmaktadır. Parke modelleri, kullanıcının zevk ve kriterlerine göre değişkenlik göstermektedir. Özel dokuları, ses ve ısı yalıtımına sahip olan bu ürünler, sıklıkla tercih edilmektedir. Ayrıca ürün seçimlerinde göz önünde bulundurulan ilk madde ise, kullanım alanının yoğunluğu ve büyüklüğüdür. Buna ek olarak parke modelleri farklı ölçü ve kalınlıklara sahiptir. Bu nedenle de zemine uygun bir seçim yapılmalıdır. Aksi taktirde ilerleyen dönemlerde sorun yaşanabilir. Renk ve dekorasyon noktasında pek çok şehit sunan söz konusu ürünler, evinizin veya ofisinizin havasını değiştirebilmektedir. Ayrıca tüm mekânlara doğal ve sıcak bir hava kazandırmaktadır.

Parke Modelleri Nasıl Seçilir?

Parke çeşitleri içerisinden yapacağınız seçimler noktasında dikkat etmeniz gereken birçok madde bulunmaktadır. Örneğin dekorasyona önem veren bireyler, yaşam alanlarında bulunan renk tonlarına dikkat etmelidir. Yani parke modelleri içerisinde tercih edeceğiniz ürünün rengi, yaşam alanına uygun olmalıdır. Ayrıca zeminine göre de seçim yapmak oldukça önemlidir. Ortam da bulunan mobilyaların tasarımları ile eş değer bir parke tercih etmeniz, alanın daha modern görünmesini sağlayabilir. Parke modelleri içerisinden en kaliteli olan ürünü almanız da, yatırım açısından size büyük faydalar sağlayabilir. Örneğin suya dayanıklı ve sağlam olması, ürünün kullanım ömrünü maksimum bir seviyeye çıkarabilir. Kolay temizlenebilir ve leke tutmaması da aranan diğer kriter arasındadır. Buna ek olarak renk seçiminiz sırasında açık tonlara da dikkat edilmelidir. Zira oda içerisinde koyu bir perde var ise, görüntü açısından bir uyum yakalanmayabilir.

Parke Fiyatları

Parke modelleri farklı özelliklere sahiptir. Bu nedenle de fiyat noktasında da çeşitli sayı değerleri karşınıza çıkabilir. Özellikle de kaliteli ve parlak bir görünüme sahip olan ürünler biraz daha pahalı olsa da, kullanım açısından daha kolay ve rahattır. Ürünün rengini ve modelini belirledikten sonra fiyat noktasında da detaylı araştırmalar yapılması gerekir. Ayrıca en az 8 mm ölçülerine sahip olan parke modelleri içerisinde tercihlerin yapılması çok önemlidir. Kalınlık, aynı zamanda sağlamlık anlamına gelmektedir. Bu nedenle de çok ince bir parkenin kırılma ihtimali yüksektir. Isı ve ses yalıtım özellikleri bulunan ürünlerin fiyatları, düz modelleri göre de pahalıdır. Ancak uzun vadede bir yatırım olarak düşünülürse, söz konusu bu özelliklerin bir parke modelinde bulunması gereklidir.

Parke Modelleri Neye Göre değişir?

Her bir parkenin markası, kalınlığı ve teknik özellikleri bulunmaktadır. Bu nedenle de farklı kelimeler ile isimlendirilir. Genel olarak kalınlığına, rengine, desenine ve fiyatına göre çeşitlere ayrılmaktadır. Parke modelleri benzeri kriterler doğrultusunda çeşitlilik göstermek ve farklı şekillerde satışa sunulmaktadır.